12 sie 2015

Nowy system tripodów XVIA na EXPO MILANO 2015


Came, lider w produkcji automatyki domowej i przemysłowej, aktywnych urządzeń zabezpieczających i automatycznych systemów kontroli dostępu, przedstawia XVia, system kontroli dostępu zaprojektowany z myślą o nadzorowaniu przejść dla pieszych podczas wystawy Expo Milano 2015.

To innowacyjne rozwiązanie zostało opracowane przez Came w celu regulacji wejść dla ponad 20 milionów zwiedzających, którzy przybędą na Wystawę Światową z każdego zakątka świata. Do zarządzania wejściami dla zwiedzających i pracowników Came, występująca w charakterze partnera technologicznego Expo MIlano 2015, stworzyła innowacyjny model kontroli dostępu do nadzorowania, sterowania i regulowania urządzeń automatycznych dla wejść dla pieszych i wjazdów dla pojazdów, dla parkingów, pawilonów i pozostałej infrastruktury na całym terenie wystawienniczym.

Szacuje się, że w ciągu sześciu miesięcy od rozpoczęcia tego wydarzenia, każdego dnia około 140 tys. osób przekroczy bramy terenu wystawienniczego. To tak, jak gdyby cała ludność miast, takich jak Monza czy Brescia przeszła każdego dnia przez obszar wielkości 150 boisk do piłki nożnej. A każdej nocy, w godzinach od 1 do 6.30, około 400 pojazdów i 4 tys. pracowników zajmujących się dostawą towarów i sprzątaniem dostanie się na teren wystawienniczy przez odpowiednie wjazdy dla pojazdów. System kontroli dostępu będzie również nadzorował szczytową liczbę 250 tys. osób zwiedzających każdego dnia wystawę, z których 60% przybędzie na teren wystawienniczy w ciągu dwóch pierwszych godzin od momentu jej otwarcia.


Zaproponowane przez Came rozwiązanie opiera się na całkowicie nowym systemie będącym w stanie komunikować się z najskuteczniejszymi na obecnym rynku technologiami w zakresie kontroli, bezpieczeństwa, nadzoru i łączności. Wejścia rozmieszczone na obwodzie terenu wystawienniczego będą kontrolowane przez 250 automatycznych bramek, z czego 40 z nich zostało specjalnie zaprojektowanych z myślą o zarządzaniu dostępem dla osób niepełnosprawnych. Całość zakończy zastosowanie 25 napędów do bram przesuwnych, 28 automatycznych szlabanów drogowych oraz 80 słupków do zabezpieczania i wyboru rozmieszczonych na obwodzie obszaru wjazdów dla pojazdów. Zintegrowany system kontroli dostępu można monitorować również za pośrednictwem 100 palmtopów.

Istotnym elementem opracowanej przez Came platformy technologicznej jest XVia, zaprojektowane specjalnie na Expo Milano 2015 nowe, wyposażone w czytnik tripody, zarządzające dostępem osób zwiedzających, które w tym samym czasie wchodzić będą na teren wystawienniczy, danymi o znacznej złożoności oraz zmiennymi dotyczącymi odczytywania wszystkich typów biletów wstępu i obejmującymi dużą liczbę urządzeń peryferyjnych.

Sama też nazwa produktu - XVia - inspirująca się liczbą 2015, oznaczającą rok otwarcia Expo i zapisana w formie XV, wyraża koncepcję otwartej drogi - Via di accesso - do innowacyjnych rozwiązań, którymi zajmuje się Came, drogi, która zorientowana jest na realizację nowatorskich rozwiązań technologicznych skierowanych do ludzi i ich codziennej rzeczywistości, przedsiębiorstw oraz wielkich projektów.

Te inteligentne tripody, stanowiące integralną część systemu kontroli dostępu oraz systemu kontroli biletów Came, będą odczytywać bilety drukowane, kody QR, RFID czy NFC, umożliwiając zwiedzającym i wystawcom dostęp również za pośrednictwem urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety.

Zaprojektowane z myślą o zintegrowaniu ich z wielkimi projektami w zakresie kontroli dostępu tripody XVia są połączeniem innowacji technologicznej i skrupulatnych badań nad estetyką. Wyszukany design, minimalistyczny styl oraz kompaktowa konstrukcja pozwalają tripodom na harmonijne i dyskretne dostosowanie się do różnorodnych typów otoczenia. Natomiast stałe podłączenie do sieci Ethernet umożliwia kontrolę w czasie rzeczywistym wszelkich funkcji instalacji.

Tripody, zaprojektowane do współpracy z technologiami wszystkich partnerów Expo Milano 2015, będzie można zintegrować z urządzeniem do odczytu biometrycznego mającym na celu podniesienie poziomu jakości usług oraz bezpieczeństwa, jak na przykład w przypadku autoryzacji dostępu dla upoważnionych pracowników. Design tripodów XVia opracowany został z myślą również o komunikowaniu się ze zwiedzającymi za pośrednictwem sygnalizacji świetlnych i dźwiękowych, umożliwiając tym samym szybki dostęp do wystawy bez długiego czekania w kolejkach. Kierunkowe sygnalizatory świetlne gwarantują bezpieczeństwo i ułatwiają dostęp do obszarów o dużym natężeniu ruchu. Sygnalizacja świetlna pozwala zatem na natychmiastowe rozpoznanie odpowiedniego momentu przejścia.

Aby ułatwić przejście użytkownikowi, tripody wyposażone są w funkcję wstępnego obrotu, która aktywuje się zaraz po zatwierdzeniu biletu wstępu. W nagłych wypadkach lub w razie potrzeby natychmiastowego zwolnienia przejścia XVia dysponuje funkcją opadania ramienia. W momencie ustania nagłych okoliczności można aktywować, również w trybie zdalnym, automatyczne resetowanie.

Ukoronowaniem tego innowacyjnego rozwiązania jest kontrolny system synoptyczny zarządzający całą automatyką obecną na platformie Expo Milano 2015. Program zostanie zainstalowany w głównym centrum operacyjnym Światowej Wystawy MOC (Main Operation Centre) i przeznaczony do scentralizowanego monitorowania w czasie rzeczywistym stanu zainstalowanych na terenie wystawienniczym bramek, słupków, szlabanów i bram przesuwnych. System, podłączony do automatyki Came, umożliwi scentralizowane zarządzanie konfiguracjami systemowymi oraz ewentualnymi trudnościami i nieprzewidzianymi okolicznościami w zakresie zarządzania biletami wstępu, mając na uwadze zwiększenie poziomu jakości usług, ułatwienie dostępu i zmniejszenie czasu oczekiwania w kolejkach.

Jeśli jesteś zainteresowany tripodami zapraszamy do kontaktu